Maďarská města
Jezera Maďarska
Dovolená Maďarsko
Další partneři
Google AdSense

Maďarská kuchyně


Maďarská kuchyně je svou vydatností, vyváženou a výraznou chutí známá po celé Evropě, ne-li světě. Maďaři nejvíce využívají pěstovanou zeleninu, ovoce a hodně druhů koření. Maďaři také hodně používají smetanu, zjemňjí tak polévky, omáčky, saláty a lehké zeleninové pokrmy. Takovými typickými pokrmy charakterizující Maďarsko je bezesporu paprikáš, perkelt, guláš a tokáň. Maďaři nejvíce požívají při přípravě pokrmů papriku. V Maďarsku je jí několik druhů a je světoznámá. Například paprika peprná, pikantní, sladká, segedínská jemná a mnoho dalších.

V minulosti jídla vznikala většinou kolem břehů Dunaje a Balatonu. Například guláš vznikl jako potrava po pastevce, kterým se v rodném jazyce říkalo gulyasové. Původně to však byla jen řídká polévka, připravovaná v kotlíku, která se zásadně nemíchala, ne guláš jako známe my.

Perkelt, další z tradičních Maďarských jídel, je podobný guláši, akorát je hustší a připraven z klížkovitého masa. Do tokáňě se dává málo papriky a maso se krájí na tenké nudličky, zato v paprikáši je papriky spousta a různých druhů a zahušťuje se smetanou. Jak je již zníměno, Maďaři rádi používají do jídel hodně zeleniny a takovým typickým zeleninovým jídlem pro Maďarsko je lečo, které se rozšířilo i za hranice. Původně se dělalo pouze z rajčat, papriky a vejce nebo rýže. Ale postupným zlepšováním se začala přidávat i uzenina nebo slanina.

Další maďarskou pochoutkou je halaszsle. Je to rybí polévka z několika druhů ryb s prídavkem rybí krve.