Maďarská města
Jezera Maďarska
Dovolená Maďarsko
Další partneři
Google AdSense

Balaton-perla Maďarska


Balaton je bezesporu největší sladkovodní jezero se střední Evropě. Zaujímá asi 600km2. Hloubka jezera je maximálně kolem tří metrů, takže se můžete skoro ve všech místech potopit až na dno. Hladina jezera bývá klidná a teplota vody příjemná, v léťe kolem 22°C. V létě občas fouká mírný větřík, který vytváří dobré podmínky pro surfování. Dále si zde můžete vychutnat třeba jízdu na šlapadlech nebo vodních lyžích. Na své si zde přijdou i nadšení rybáři, pro ně nebude těžké najít si klidné místečko. Velkou atrakcí jsou zde vyjížďky lodí, při kterých si můžete prohlédnout celé pobřeží jezera a vytvořit si tak nezapomenutelný zážitek.

Balaton také umožňuje turistům mnoho druhů zábavy a to proto, aby si  každý člověk mohl najít svůj způsob pobavení a rozptýlení. Zakládají si na dobré pověsti, kterou si usilovně snaží dodržet. Spokojený zákazník, který na dovolenou rád vzpomíná a plánuje návrat do krás Balatonského víru je jejich společným cílem. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, mladí lidé toužící po hudbě a tanci tak i vášnivý sportovci. Pro romantická srdce jsou tu nádherné západy slunce a tiché zátoky.

Známé jsou tu venkovní představení a folklorní slavnosti. Například:

Slavnost rozvinutí plachet-akce zahajující sezonu se koná vždy prví neděli v měsíci květnu.

Letní festival Helikon-koncerty od června do září

Týdny vína-konají se v srpnu a návštěvníci mají možnost ochutnat řadu značek vín

Svátek svatého Štěpána Uherského-Štěpán Uherské je patronem země a slavnos bývá 20. srpna

Déle můžete shlédnou rytířské slavnosti, mnoho kuchařských a sportovních soutěží, různá vystoupení lidové hudby a i ukázky tradičních řemesel.